Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"
Знам'янська міська територіальна громада
Міський парк відпочинку
Центр дитячої та юнацької творчості.
В Україні з 25 листопада розпочато Всеукраїнську акцію “16 днів проти насильства”.
Підтримка, єдність, взаєморозуміння, толерантність на тлі подій сучасності, у потоці буденних змін, - важливі складові протидії негативним явищам, які виникають у суспільстві. Значною кількість проблемних питань, порушених у контексті протидії насильству опікуються, як органи місцевого самоврядування, спеціальні служби, правоохоронні органи, фахівці служб екстреної та невідкладної психологічної допомоги, так і громадські організації на територіях, а, зокрема й рух #ЗеЖінки, які прагнуть привернути увагу до проблеми домашнього насильства в Україні.
На підтримку ініціатив громади та активістів зазначеного руху долучилися працівники відділу освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, комунальних установ "Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників" та "Знам'янський інклюзивно-ресурсний центр" Знам'янської міської ради, здобувачі освіти закладу загальної середньої освіти громади (ліцей "Крила України"), педагогічні працівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Усі присутні, в межах заходу, у центрі громади, долучилися до подій, які символізують протидію насильству - "обіймання" знаку (серця) на інсталяції "Я люблю Знам'янку" помаранчевою тканиною та розміщенні на деревах помаранчевих стрічок.
Помаранчевий колір – це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне від насильства майбутнє. Пов’язуючи стрічки та покриваючи пам’ятники та знаки, суспільство прагне привернути увагу та підтримати усіх, хто постраждав від сексуального насильства під час збройної агресії росії проти України.
Кожен з присутніх Акції отримав символічний захист від ГО "Енергія молоді"- флікер у вигляді серця, як утвердження миру, надії та любові на противагу негативному явищу - насиллю.
Висловлюючи власну думку, закликаючи до небайдужості кожен зі спікерів акцентував увагу присутніх, а головне - молоді, на прикладі реальних подій, фактів та переглянутих відеофрагментів-сповідей осіб, які стали жертвою насилля, до дієвих кроків, НЕзамовчування проблем, відкритості та толерантності, відповідальності та усвідомлення важливості створення недискримінаційного простору життя, розвитку та професійного та особистісного зростання.