ЗАКЛАДИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗНАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИМИ СЕСІЯМИ ВІДВІДАЛА ВОЛОНТЕР-ІНСТРУКТОР КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ
Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. Для України сьогодні ця тема не лише найактуальніша, вона неймовірно болісна! Бо через бойові дії на території нашої країни, на землі залишається велика кількість ВНП, які забирають життя дорослих та дітей, завдають справжніх травм. І це справжня трагедія!
До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розумінням по всій країні організації Українського Червоного Хреста проводять тематичні заходи, щоб ще раз звернути увагу людей до небезпеки мін та інших вибухонебезпечних предметів, а також нагадати, як діяти безпечно у разі їх виявлення.
Відповідно до листа Товариства Червоного Хреста України № 15 від 14 січня 2025 року, департамент освіти і науки обласної військової адміністрації рекомендував організувати у підпорядкованих закладах освіти проведення інформаційних лекцій з правил безпеки, пов’язаної з вибухонебезпечними предметами за участі фахівців Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України де відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Знам’янської міської ради разом з представником Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України узгодили дати проведення лекцій в березні-квітні 2025 року по всіх закладах дошкільної освіти Знам’янської міської територіальної громади.
Безпека дітей є основним пріоритетом у будь-якому навчальному закладі. Особливо важливою в наш час є мінна безпека - навчання дітей правилам поведінки в разі знаходження небезпечних предметів, які можуть загрожувати їхньому життю та здоров’ю. Чому так важливо розповідати про мінну безпеку вже з дошкільного віку? Причина проста – діти дуже допитливі та люблять досліджувати світ навколо себе. Вони можуть знайти небезпечні предмети і не розуміти, яку небезпеку це може приховувати. Саме такі заходи допомагають дітям навчитися розпізнавати потенційно небезпечні предмети та навчають правилам безпечного поводження у разі їх виявлення.
Інформаційні сесії серед старших дошкільнят і вихователів були проведені досвідченим волонтером-інструктор з мінної безпеки ПРОХОРОВОЮ Наталею в ЗДО «Пролісок», ЗДО «Світлячок», ЗДО «Козачок», ЗДО «Сонечко», ЗДО «Крила дитинства», ЗДО «Ромашка», ЗДО «Калинонька» та Ліцей «Гармонія» Знам’янської міської ради Кіровоградської області.
Всі волонтери, які проводять заходи проходять відповідне навчання та мають сертифікати. Програми, за якими проводяться заходи розроблені Національним Комітетом Товариства Червоного Хреста України, Міжнародною Федерацією Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Програми рецензовані та апробовані в різних країнах, в тому числі в Україні.
Нагадуємо алгоритм безпечнішої поведінки у разі виявлення небезпечних предметів:
- зупиніться;
- не панікуйте;
- не торкайтеся;
- телефонуйте 101 або 102.